Kılıçdaroğlu’ndan “fezleke” resti: Ben dahil CHP milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmazsanız namertsiniz

İYİ Partili Lütfü Türkkan ile CHP’li Ali Yetenekli Başarır‘ın dokunulmazlık fezlekeleri geçtiğimiz günlerde komite gündemine alınmıştı. Türkkan’ın şehit yakınına hakaret ettiği, Başarır’ın da mahkeme heyetine hakaret ettiği argümanıyla belge hazırlanmıştı.

“BİZ KUL HAKKI YEMEDİK Kİ KORKALIM”

Konuya ait partisinin küme toplantısında değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben dahil CHP milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmazsanız namertsiniz. Biz kul hakkı yemedik korkalım. Korkmadık, korkmayacağız, inandığımız yolda kararlılıkla yürüyeceğiz” diye konuştu.

“SİYASİ PARTİLERİN KAPATILMASI ASKERİ DEVİRLERE İLİŞKİN BİR GELENEKTİR”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu formda; “Biz CHP olarak demokrasiye inanıyoruz. Demokrasi olmazsa olmazımızdır. O nedenle temel sloganımız İkinci Yüzyılda Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandırmaktır. Geçmiş yüzyılın acıları var, demokrasiye yapılan darbeler var, askeri, sivil darbeler var. Yeni bir yüzyıla güzelce, gülümseyerek ve huzur içinde girmeliyiz. Önümüzdeki seçimler bu bağlamda kıymetli seçimler. Demokrasiye inanıyorsak niyet özgürlüğüne de inanacağız. Siyasal partilerin kapatılması askeri periyotlara ilişkin bir gelenektir. Artık demokrasilerde siyasal partiler kapatılmaz. Partileri kapatıp, hazine yardımını kesmek üzere demokrasi dışı uygulamaları asla kabul etmiyoruz, gerçek bulmuyoruz. Yaşasın demokrasi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

“HESAP VERİLECEKSE KORKMAYIZ”

Öyle bir noktaya geldik ki tehdit ediyorlar. Gücü elinde tutan tehdit etmeye başlıyor. ‘Dokunulmazlığınızı kaldırırız’ diyorlar. Ali Uzman Başarır ve Lütfü Türkkan. Açık ve net söylüyorum bizim, CHP’lilerin, milletvekillerinin ben dahi dokunulmazlıklarını kaldırmazsanız namertsiniz. Biz kul hakkı yemedik ki korkalım. Fikirlerimizden dolayı mü yargılamak istiyorsanız, yargılayın. Yolsuzluk yapmadık ki korkalım, sizler üzere değiliz. Sizlere de benzemek istemiyoruz. Hesap verilecekse korkmayız. Parlamentonun geleneklerini ayaklar altına alıyorlar. Korkmuyoruz, korkmayacağız. İnandığımız yolda kararlılıkla yürüyeceğiz, yürüyeceğiz, yürüyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir