KAYÜ ile KBÜ’den ‘SOSYALFEST’ iş birliği protokolü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Karabük Üniversitesi’nin projesi olarak ulusal toplumsal bilimler atağının başlatılması ile ilgili birçok paydaşın iştirakiyle düzenlenecek Türkiye’nin birinci memleketler arası toplumsal bilimler şenliği olacak aktifliğin birincisi 2-3 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayseri Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen kurumsal paydaş iş birliği protokolü imza merasiminde konuşan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Bugün her iki üniversitemiz açısından, içinde yaşadığımız toplum ve akademik topluluğumuz açısından hayırlara vesile olacak bahisleri Karabük Üniversitemizin Kıymetli Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık Hocamız ile istişare ettik. Kendileri ile üniversitelerimiz ortasında akademik iş birliği ve öğrenci işbirlikleri konusunda istişarelerde bulunduk. Karabük Üniversitesi Rektörlüğünün düzenlediği Toplumsal Bilimler Şenliği, SOSYALFEST konusunda kendileri bize bilgilendirmede bulundu. Karabük Üniversitesi ile bu manada hoş bir işbirliği başlatıyoruz. Kayseri Üniversitesi olarak bununla ilgili heyecan ve motivasyon oluşturmak için elimizden gelen uğraşı göstereceğiz” dedi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ise yaptığı konuşmada, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya nazik kabullerinden ötürü teşekkür etti.

Rektör Kırışık, “Kayseri Üniversitesi ile birçok mevzuda işbirliği yapılması konusunda istişarelerimiz oldu. Bu manada çok şad olduğumu belirtmek isterim. Tıpkı vakitte Karabük Üniversitesi tarafından yapılan Toplumsal Bilimler Şenliğinin kurumsal paydaşı olması konusunda teklifimizi Sayın Rektörümüze ilettik. Kendisi de proje ile yakından ilgilendiler ve bu projenin Türkiye ve insanlık için son derece yararlı bir proje olduğunu ve projeye katkı için ellerinden gelen takviyesi vereceklerini söylediler. Ben kendilerine bunun için çok teşekkür ediyorum. Sosyalfest’in kapsamına gelince; şenlik iki kademeden oluşmaktadır. Birinci kademe üniversite, lise ve ortaokul kategorilerinde müsabakaları içermektedir. Üniversite kategorisinde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri; lise kategorisinde lise öğrencileri, ortaokul kategorisinde ise ortaokul öğrencileri, bu yarışlara toplumsal modeller üreterek katılabilecekler. Bu toplumsal modellerle ülkemizin ve dünyanın sıkıntılarına tahlil üretecek yaklaşımlar geliştirmelerini hedefliyoruz. Toplumsal Bilimler Şenliğinin birincisini 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük Üniversite’mizde yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde her iki üniversitenin rektörü, iş birliği protokolüne imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir