İnegöl’de zabıta çevre için teyakkuzda


BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Etraf Müdafaa Haftası kapsamında bu alanda yapılan çalışmalara ait bilgiler paylaştı. Geleceğe daha pak bir dünya bırakmak için etraf kirliliğini önlemek ismine mesai harcayan Zabıta gruplarının çalışmaları hakkında bilgi verilirken, etraf kirliliğine dair ihlallerin mazeret kabul edilmeksizin cezai müeyyidelerle neticelendiği açıklandı.

ZABITA, ETRAF KONUSUNDA AĞIR FORMDA FAALİYET YÜRÜTEN BİR BİRİM

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden hususa ait yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “1972 yılından bu yana Dünya Etraf günü olarak kutlanan 5 Haziran tarihinin içinde bulunduğu hafta, Etraf Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl Etraf Haftasının teması ise ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ olarak belirlenmiştir. Zabıta Müdürlüğümüz de misyon ve sorumlulukları itibariyle etraf konusunda görev üstlenmiş, bu alanda ağır faaliyetler yürüten bir ünite. Bu hafta özelinde vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla çalışmalarımızı anlatmak istedik.”

1 YILDA 244 KİŞİ VE İŞLETMEYE CEZA UYGULANDI

“Bu kapsamda ısınma kaynaklı hava kirliliğinin azaltılması, tabiatta ve etrafta bozulma meydana getirecek her türlü katı, sıvı, gaz atıklarının kamuya ilişkin sair alanlara atılmasının önüne geçilmesine yönelik Zabıta Müdürlüğü takımlarımız aralıksız biçimde kontroller yapmaktadır. Yaşadığımız dünyanın bizlere ilişkin değil, gelecek kuşakların bize emaneti olduğu gerçeğini unutmayarak, çevreyi korumak ismine takımlarımız ihlal ve aksiliklere asla müsaade etmemektedir. 2024 yılı başından bu yana bu mevzuda bilhassa sanayi bölgelerinde resmi ve sivil kontroller gerçekleştirilmekte olup; son 1 yılda 244, yılbaşından bu yana ise 118 kişi ve işletmeye cezai müeyyide uygulandı. Onlarca işletme de denetlenmiş ve bahis hakkında uyarılarak bilgilendirilmiştir. Denetimlerimiz 7/24 aslına nazaran resmi ve sivil olarak devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir