ILGAZ Belediyesi’nin Ramazan Uygulaması Aynen Devam Ediyor


2020 yılında tüm dünyayı derinden etkileyen Koronavirüs döneminde, Ramazan ayında iftar çadırı uygulamasını kaldıran ve iftarlıkları vatandaşların kapısına götüren Ilgaz Belediyesi bu uygulamasını sürdürüyor.

İftarlıkları özenle hazırlayan, tek tek vatandaşların kapılarına bırakan ve uygulamayı ileride de devam ettirecek olan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk:

“2020 yılında COVİD-19 döneminde başladığımız uygulama aynen devam ediyor. İftar çadırını Ilgaz’da kaldırdık. İftarlıkları, Yıldıztepe Turizm Merkezi’nde hazırlıyor, araçlarımızla vatandaşlarımızın kapısına götürüp tek tek teslim ediyoruz.

Ayrıca 6 Şubat depremi akabinde Hatay’ın Erzin ilçesine kurduğumuz aşevi depremzede vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca da hizmet vermeye devam ediyor. Bu çadırımızın yanında Hatay’da 3500 kişi kapasiteli 5 ayrı iftar çadırı kurduk. İftar ve sahur için yemek çıkarmaya devam ediyoruz.

İftar vererek hayırda bulunmak isteyen vatandaşlarımız zabıta amirliğimizle iletişime geçebilir. Bir günlük iftar bedeli 15 Bin TL’dir. Hayır sahibi vatandaşlarımız bu meblağı gücü nispetinde tek başlarına veya parçalı şekilde karşılayabilirler.

İçinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerif ayı vesilesiyle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kere daha rahmetle anıyor, yakınları için sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları dergah-ı izzetinde kabul eylesin. Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir