Hiç mi utanmadınız? Protokol masada depremzedeler yerde!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları ve Bedeller Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEDEM), 6 Şubat zelzelelerinin akabinde kente gelen depremzedeler için kahvaltı düzenledi. Farabi Camii altındaki araştırma merkezinde düzenlenen aktifliğe üniversite yetkilileri, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Hakan Yüksel, İlahiyat Fakültesi Dekanı Seyfullah Kara, çok sayıda akademisyen ve yaklaşık 300 depremzede katıldı.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman’ın haberine nazaran; 23 Şubat’ta MEDEM Müdürü Doç. Dr. Nuran Çetin tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan Rektör İsmail Hakkı Özölçer ve protokol üyeleri kendileri için hazırlanan masada, depremzedeler ise yerde kahvaltı yaptı.

Kahvaltı programına ilişkin fotoğraflar Bülent Ecevit Üniversitesi’nin toplumsal medya hesaplarından paylaşılınca CHP Zonguldak Merkez İlçe Lideri Ebru Uzun reaksiyon gösterdi.

Misafirleri incittik

“Üniversite Rektörü Sayın Özölçer’in depremzedelere moral ve dayanışma için düzenlemiş oldukları kahvaltı etkinliğinde şahit olduğumuz görüntü hiç beğenilen değil. Rektör hocamızın yeterli niyetinden kuşkumuz yok ancak bu tertibi nasıl bu türlü fikirsizce yaptılar anlamak hakikaten çok sıkıntı. Şu acılı insanlarımızı yerlerde oturtup kendilerinin masada oturmaları Zonguldak misafirperverliğine yakışmamış, kardeşlerimizi inciten bir tutum olmuştur. Emelinize uygun tesis mi yoktu?”

Masada oturan rektör ‘yanlış anlaşılmış’

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer tenkitler üzerine “Ben de tertibe davetli olarak katıldım zati gecikmeli gidebildim. İçeriye girdiğimde alanda sadece 1 adet masa olduğunu gördüm. Evvelce haberim olsaydı şayet tertibin hazırlanmasını sağlayabilirdim. Lakin olmadı maalesef. Yanlış anlaşıldığına üzüldüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir