Guillermo del Toro yeni filmi Pinokyo için uyardı: “Çocuklar için yapılmadı”

İlk sefer 1883’te Carlo Collodi tarafından yaratılan ve en ünlüsü 1940’ta Walt Disney tarafından uyarlanan İtalyan klasiğini, uzun vakittir kendisi yorumlamak isteyen Guillermo del Toro, nihayet bu hayalini Netflix ile birlikte gerçekleştirdi.

Oscar ödüllü direktörün Pinokyo’su geçtiğimiz günlerde yayın platformunda yerini aldı ve izleyicilerle buluştu. Lakin del Toro, bu defaki Pinokyo’nun çok daha sıra dışı olduğunu hatırlatmadan edemiyor.

Oscar ödüllü direktör Guillermo del Toro, Pinokyo’yu yine yorumladı.

Filmin galasında basın mensuplarına konuşan direktör, “İnsanlar bize bunun çocuklar için olup olmadığını soruyor. ‘Çocuklar için yapılmadı fakat ebeveynleri onlarla konuşursa çocuklar izleyebilir’ diyoruz. Bu bir bebek sineması değil, çocukların soru soracağı bir film” diyor.

Ayrıca ünlü direktör daha evvelki sinemalarıyla yan yana duracak tıpta bir sinema yapmak için Pinokyo’nun bu versiyonu ile çok uğraştığını anlatıyor:

“Benim için kıymetli olan, tematik olarak ‘Pan’s Labyrinth’ yahut ‘The Devil’s Backbone’ ile yan yana durabilmesiydi. Bunu yapmamız bu kadar uzun sürdü zira tematik olarak alakalı olmasını istiyorduk.”

New York City’deki Çağdaş Sanat Müzesi şu anda aksesuarlara ve sinemada yer alan kukla üretiminin çeşitli etaplarına içeriden bir bakış sunan “Guillermo del Toro: Crafting Pinocchio” standına de mesken sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir