Dünya Türkiye’yi konuşuyor

SAKARYA DHA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Acil Durum Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve Eğitim Yatırımları ile Üretimi Tamamlanan Öteki Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Merasimde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

TEŞEKKÜRLER ALDIK: Uzun seyahatlerden geldim. Özbekistan’dan geldim. Özbekistan’dan New York’a geçtik. New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda hitabımızı dünyaya yaptık. Bizim inşa ettiğimiz Türk meskeninde dünya başkanları ile art geriye 3 gün birebir görüşmeler yaptık. Milletimizin ismine yaptık. Hamdolsun hepsinden de gerek yaptığımız konuşmayla ilgili gerekse de milletimizle ilgili daima teşekkürler aldık. Bu teşekkürleri alırken yanımda da ardımda da yalnızca siz vardınız. Zira bu milletin bir evladı olmaktan, bu milletin bir ferdi olmaktan daha büyük bir bahtiyarlık olabilir mi?

HALİMİZ BİRÇOK OLUR: Yaptığımız bütün görüşmelerde hamdolsun ülkeme selamları var. Sahiden sevgiler var. Afrika’da Türkiye var. Asya’da, Myanmar’da, Arakan’da Türkiye var. Nereye gidersen git, Türkiye var. Ezelden beri Sakarya bizi bilir. Biz de Sakarya’yı biliriz. Sakarya’yı bilmeyenler, Ankara’nın batısında gerçekleşen Sakarya meydan savaşının burada yapıldığını sanır. Bay Kemal Sakarya’nın nerede olduğunu bilmiyor. Yolları karıştırmış. Belediye lider adayı olmuştu İstanbul’da, Kağıthane’ye Kağıttepe diyordu. Benim ülkem bunların eline kalırsa halimiz kaç olur. Onun için çok çalışacağız. Durmak yok, yola devam.

ÖNCE KUCAKLAŞMAK GEREKİYOR: İnşallah 2023’de bir kere daha kimin ülkemizi ve kentlerimizi yapıtlarıyla şenlendirdiğini, kimin yerinde yeller estiğini göreceğiz. Birileri ülkeyi yönetmeyi partisindekileri yönetim etmekle karıştırıyor. Malum bir 6’lı masaları var. Bu 6’lı masadan bir şey çıkar mı? Bunlar her toplantıda yalnızca, bir sonraki toplantıyı kimin meskeninde yapacaklar, onu konuşuyorlar. Türkiye’nin idaresine talip olmak demek, bu ülkenin ve gerisindeki koskoca bir tarih, medeniyet, insanlık mirasının yükünü omuzlamak demektir. Bunun için evvel Türkiye’nin 81 vilayeti ve 85 milyon vatandaşı ile kucaklaşmak gerekiyor.

MİLLETİN KEDERİYLE SIKINTILIYIZ: Rusya ve Ukrayna ortasında savaş var. Pekala tarım tahıl koridorunda 4 milyon tonun üzerine tahılı Karadeniz’den alıp dünyaya dağıtan ülke hangi ülke? Yalnızca bu mu? 200 esirin takasını kim yaptı? Türkiye. Aldık ve takası yapıp ülkelerine, gönderilmesi gereken yerlere biz gönderdik. Şu anda Rusya-Ukrayna konusunda Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, dünya evelallah bizleri konuşuyor. Türkiye’yi konuşuyor. Global krizlere karşın bu olayı çözmenin çabası içinde olduk ve Rabbimin lütfuyla başardık. Ülkemin ve milletimin her problemi ile dertleneceksiniz. Sıkıntılı olmak gerekir sıkıntılı. Kaygılı olmayandan bir şey olmaz. Biz kaygılıyız. Bizim kaygımızda millet var. Biz milletimizin kaygısıyla dertleniyoruz.

TCG Anadolu Gemisi’ni havadan inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakarya’ya giderken Tuzla’da imali süren TCG Anadolu Gemisini havadan incelediği öğrenildi.

‘Gençlere olumlu ayrımcılık yaptık’

Erdoğan, Sakarya’da Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ‘İlk Oyum Erdoğan’a, Birinci Oyum AK Parti Gençlik Buluşması’na katıldı. Programda gençlere seslenen Erdoğan, “2023’e gerçek giderken Sakarya’daki ebedi kardeşliği bir defa daha yeniledik. Gençlerin sandığa gitme oranı arttıkça AK Parti’nin oyu arttı. İnşallah 2023 seçimlerinin yapıldığı günde tekrar gençlerimizle omuz omuza yol yürüyeceğiz” dedi. Erdoğan, “Gençlerimize olumlu ayrımcılık yaptık. Emelimiz hayata yeni başlayan gençlerimizin konut sıkıntılarını şimdiden çözmeye yardımcı olmak. Buna da karşı çıktılar, konut kampanyamıza kulp takmak için akıllara ziyan birçok palavra ve iftiralara başvurdular. Proje ve iş yapmak yerine günlerdir nefeslerini bizim projemize çamur atmak için harcıyorlar ancak biz hiçbirine kulak asmıyoruz. Siz kendinizi geliştirin, Allah’ın müsaadesiyle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasının tamamlanmasının önüne bunların hiçbiri geçemeyecektir” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir