Deprem Sonrası Korkutan Görüntü: Zeytin Tarlası İkiye Bölündü

Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntının 10 vilayette yarattığı yıkımın boyutları her geçen gün artmaya devam ederken, son bilgilere nazaran zelzelelerde hayatını kaybedenlerin sayısı 19 bin 388’e, yaralıların sayısı 77 bin 711’e çıktı. Böylece hayatını kaybedenlerin sayısı 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’nin bilançosunu geride bıraktı. Sarsıntıda en büyük hasarı alan vilayetlerden Hatay’da zeytin tarlası ikiye bölündü. 

Kahramanmaraş merkezli zelzeleler sonrasında Hatay Altınözü İlçesi’ne bağlı Tepehan Köyünde 35 dönümlük zeytin bahçesini ortadan ikiye bölen yarık oluştu. Yaklaşık 30 metre derinliğinde 200 metre genişliğindeki çukur vatandaşları ise huzursuz etti. Oluşan dev yarık dron ile havadan da görüntülendi.

Bazı vatandaşlar sarsıntı sırasında büyük bir patlama sesi duyduklarını birebir bölgede tekrar yeşil ışık gördüklerini söyledi. Olayı anlatan bölge sakinlerinden Aziz Gündüz , “Çok büyük bir patlama oldu, ben görmedim fakat ses duydum. Sabah bu tarafa hakikat baktığımda maalesef bu tarafta bu türlü bir yıkıntı gördük. Bu tarafa hakikat tarlaydı dümdüzdü. Artık kepçe dahi inmez. Bilemiyorum ne olduğunu” dedi.

Olayı anlatan bölge sakinlerinden Aziz Gündüz , “Çok büyük bir patlama oldu, ben görmedim lakin ses duydum. Sabah bu tarafa hakikat baktığımda maalesef bu tarafta bu türlü bir yıkıntı gördük. Bu tarafa gerçek tarlaydı dümdüzdü. Artık kepçe dahi inmez. Bilemiyorum ne olduğunu” dedi.

Abdullah Temizkan isimli bir öteki bölge sakini ise, “Patlama buradan çıkmış. Çökmüş bu türlü bir şey yok. Patladığını görenler var. İnanamadım. Buradan yeşil dumanlar çıkmış” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir