Çok kilolu diye uçağa alınmadı

Brezilyalı büyük vücut model ve Instagram fenomeni Juliana Nehme, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Nehme, Katar’dan Doha’ya uçmak üzere havalimanına geldiğini lakin Qatar Havayolları işçisinin kendisini uçağa almadığını öne sürdü. Nehme, ‘fazla kilolu olduğu’ için uçağa alınmadığını öne sürerken, yetkilileri ayrımcılık yapmakla suçladı.

HAVAYOLU ŞİRKETİ AÇIKLAMA YAPTI

Nehme’nin bu açıklamalarına ise Qatar Havayolları’ndan karşılık gecikmedi. İngiliz Daily Mail gazetesine bahisle ilgili açıklama yapan Qatar Havayolları, Nehme’nin ‘check-in işçisine karşı son derece kaba ve agresif’ olduğunu belirtirken ‘kilolu olduğu için uçağa alınmadığı iddialarını’ reddetti.

Havayolu şirketi, Nehme’nin birlikte seyahat ettiği bireylerden birini Covid-19 PRC test evraklarını ibraz etmediği için uçağa alınmadıklarını öne sürdü.

‘KABA VE AGRESİF DAVRANDIĞI İÇİN…’

Havayolu sözcüsü, “‘Beyrut Havalimanı’ndaki kelam konusu yolcu ve birlikte seyahat ettiği kişi gerekli PCR evraklarını sunmadı ve check-in işçisine karşı son derece kaba ve agresif davrandı. Sonuç olarak çalışanın güvenliğinden telaş duyulması nedeniyle havaalanı çalışanı ortaya girdi ve yolcu uçağa alınmadı” sözlerini kullandı.

Ancak Instagram hesabında hatırı sayılır bir takipçisi bulunan Nehme, bu açıklamaların gerçek olmadığını ve fazla kilolarından ötürü uçağı alınmadığını savundu.

Kendisine, uçağa binmek için çok daha değerli bir birinci sınıf koltuk satın alması gerektiğinin söylendiğini sav etti.

Havayolu şirketi, bunun havacılık sanayisinde olağan bir durum olduğunu söyledi.

Ancak Nehme, Air Franca ile Lübnan’a geldiğini ve hiçbir sorun yaşamadığını belirterek Qatar Havayolları’nı suçladı.

‘PARAMI İADE ETMEDİLER’

Uçağa alınmadığı için Brezilya’ya temaslı uçuşunu kaçırdığını söyleyen Nehme, bileti için ödediği 830 sterlini kendisine iade etmediklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Brezilyalı bayan, “Seyahat hakkımı reddediyorlar… Çaresizim, yardım edin, şişman olduğum için uçağa binmemi istemiyorlar.” dedi.

Nehme’nin uçağa alınmadığı için Lübnan’da kaldığı açıklanırken, Qatar Havayolları Nehme’nin bugünkü bir uçak seferiyle Brezilya’ya döneceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir