CHP’nin TBMM’de Grup Başkanı Özgür Özel oldu

CHP Kümesi, yeni küme lideri ve küme başkanvekilleri ile TBMM Başkanvekilinin belirlenmesi için basına kapalı toplandı. Toplantı, iki saat sürdü.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, toplantının akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, küme olarak yaptıkları toplantının akabinde hem küme başkanvekilleri hem de Meclis Başkanlık Divanı’nda vazife yapacak bireyleri belirlediklerini söyledi.

Grup lideri olarak kendisinin görevlendirildiğini ve seçildiğini belirten Özel, “Malum, Genel Liderimizin milletvekili olmaması üzerine bir küme lideri belirlememiz gerekiyordu. Bundan sonra küme başkanlığı misyonunu ben yürüteceğim.” dedi.

Grup Başkanvekilliklerine Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın’ın seçildiğini aktaran Özel, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın da TBMM Başkanvekilliğine seçildiğini söyledi. Özel, Meclis Yönetim Amirliğine Balıkesir Milletvekili Ensar Aydemir, katip üyeliklere de Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Osmaniye Milletvekili Aysu Kaya ve Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez’in seçildiğini kaydetti.

Yapılan seçimlerde 5 bayan adayın vazifeye getirildiğinin altını çizen Özel, “Bugün kümemize tarafından seçilen 9 adaylıktan 5’ine bayan arkadaşlarımız seçildiler. Katip üyeliklerdeki arkadaşlarımız kendi vilayetlerindeki tek milletvekillerimiz, meslek örgütlerinden gelen arkadaşlarımızdır.” diye konuştu.

Özel, seçilen şahısların 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren bölüm teslim merasimlerini yapacağını belirterek, “Bundan sonraki süreçte CHP olarak tesirli, içerikli, yapan ve dirençli bir muhalefet partisi imgesi sergileyeceğiz. Bundan sonraki süreçte CHP’nin birlik, beraberlik içerisinde daha gençleşen ve çok daha fazla bayanın misyon aldığı çok daha dinamik bir kümenin faal muhalefetine şahit olmanızı ümit ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir