Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık ve Selvi Kılıçdaroğlu Ankara’da

‘Türkiye Beslenme Saati’ projesinin tanıtım programları kapsamında Ankara‘da LÖSEV Köyü ve LÖSANTE Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar ve aileleriyle bir ortaya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çocuklar umuduma umut kattı. LÖSEV desteklerinizi bekliyor” dedi.

‘Beslenme Saati’ uygulamasını tanıtmak için Türkiye’nin dört bir yanını gezen 13. Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık bu kere Ankara‘daydı. Birinci olarak LÖSEV Köyü’nde lösemi tedavisi gören çocuklar ve anneleriyle buluşan Kılıçdaroğlu ve Çalık’a, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş eşlik etti.

Çocukların şovlarının akabinde kompleks içerisindeki LSV Dükkan’da çocuklar için el emeği eserler yapan annelerle bir ortaya gelen Çalık ve Kılıçdaroğlu’nun bir sonraki durağı LÖSANTE Hastanesi oldu. Burada tedavi gören çocuklara geçmiş olsun dileklerini ileten Lider Çalık, “Ankara’daki LÖSEV Köyü ve LÖSANTE Hastanesi’ndeki her çocuk umuduma umut kattı. LÖSEV desteklerinizi bekliyor” diye konuştu.

DEPREMZEDE AİLELERLE BİR ORTAYA GELDİLER

Kılıçdaroğlu ve Çalık program kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzede ailelerin kullanımına açılan ve 2 bine yakın beşere yuva olan Araplar Aile Ömür Merkezi’ni de ziyaret etti. Burada depremzedelerin taleplerine kulak veren Çalık, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediye’mizin sarsıntı bölgelerinden gelen vatandaşlarımızı ağırladığı Araplar Aile Hayat Merkezi’nde yurttaşlarımızla bir ortaya geldik. Tüm toplumsal donatıların olduğu bu merkez ailelerimize nefes olmuş. Bu hoş hizmet için Büyükşehir Belediye’mize ve Başkan’ımız Sayın Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum. İşte tam da bu birlik ve beraberlik ruhuyla bu sıkıntı günleri atlatacağız.”

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir