Başakşehir ona kalacak yer bulamadı, Kerem eski takımını canevinden vurdu

Galatasaray, Üstün Lig’in 14’üncü haftasında Medipol Başakşehir FK’yı 7-0 üzere tarihi bir skorla mağlup etti.

90 dakikalık çabada birçok isim öne çıksa da 3 gol atarak yıldızlaşan Kerem, maçın adamı seçildi. 

Karşılaşmanın ardından topu alıp konutuna götüren Kerem’in Başakşehir’deki günleri de akıllara geldi.

Eylül 2014’te Hisareyn’de oynarken Medipol Başakşehir’in altyapısına transfer olan yıldız futbolcu, devam eden yıllarda bir türlü A Ekip’te kalıcı olamadı.

5 yıl boyunca alt liglerdeki çeşitli kulüplere kiralanan Kerem, âlâ de bir performans sergilemesine rağmen tekrar de A Kadro’da değerlendirilmedi. O da devrin teknik yöneticisi Abdullah Avcı’yı amaç alarak kırgınlığını lisana getirdi.

‘4 YILIM ÇALINDI’

Nisan 2022’de meslek gelişimine yönelik flaş açıklamalarda bulunan Kerem Aktürkoğlu, Medipol Başakşehir günlerini şu sözlerle anlatmıştı:

“Kariyerimin başında 4 yılımın çalındığını düşünüyorum. 16 yaşında Başakşehir’e imza atarken çok büyük hayallerle mesleğime başlamıştım. Aileme söylenen sözleri duyunca ‘Bu iş tamam, çok âlâ yerlere geleceğiz’ demiştim. Fakat o denli olmadı olağan…

16 yaşında imza attıktan sonra Başakşehir U17’de oynuyordum. ‘Seni çok beğendik fakat bizim tesisimiz yok. Kalacak bir yer bulursan lakin o denli seni alabiliriz’ dediler.

Sağ olsun babam, yatılı bir kurs buldu. Orada yaşıyordum. Abdullah Avcı devrinde profesyonel imzayı da attım.

A ekibe çıktım, beklediğim üzere olmadı. Çok büyük bir hiyerarşi, rütbecilik vardı. Sen küçüksün, haddini bileceksin halinde yani. Üretim gereği haksızlık karşısında susamam.”

Transfermarkt’e nazaran 13 milyon Euro piyasa kıymetiyle parmak ısırtan Kerem Aktürkoğlu, bu yıl çıktığı 15 müsabakada 6 kere fileleri havalandırırken 1 defa asist yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir