Aleyna Tilki isyan etti: ‘İnsanlarla dalga geçer gibi!’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 vilayette faciaya neden olan zelzelelerde can kaybı ve yaralı sayısı artmaya devam ederken çok sayıda yurttaş evsiz kaldı ya da meskeni ağır hasar aldı.

Depremlerin akabinde depremzedeler için afet bölgesine giderek yardım kampanyaları düzenleyen ünlü isimler ortasında yer alan Aleyna Tilki, toplumsal medya hesabı üzerinden kira fiyatlarındaki fahiş artışa isyan etti.

‘Oturum vermeyin öteki ülkenin zenginine!’

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Acilen İstanbul’da kira fiyatları denetlenmeye başlayıp düşürülmeli. Fiyatlar beşerlerle dalga geçer gibi” sözlerini kullanan ünlü müzikçi, kelamlarına şöyle devam etti:

“Evini değiştirmek isteyen sarsıntı korkusu yaşayan milletimiz turistler dolar bazında ödüyor diye kendi memleketinde sağlam binada oturamıyor… Bu ülkenin vatandaşı olmayıp da yesyeni binalara uçuk uçuk binlerce para dökebilen varsa gitsin öteki ülkede otursun. Oturum vermeyin öteki ülkenin zenginine… Burada beşerler geceleri uyuyamıyor. Uygun bir kontrol olsun ki mesken sahipleri de bir adam olsun kendi milletine hayrı olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir