ABD’de saldırı önlemi: Okul binalarında tüm sırt çantaları yasaklandı

Flint Community Okulları geçen hafta sırt çantalarının yasaklanacağını ve yasağın okul yılının geri kalanında yürürlükte olacağını duyurdu.

Yeni siyaset Pazartesi günü yürürlüğe girdi. Müfettiş Kevin Jones, okul bölgesinin web sitesinde yayınlanan bir mektupta, “Öğrencilerimiz, ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve işçimiz için inançlı ve emniyetli bir ortam yaratmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi. Jones, sırt çantası yasağının nedeni olarak, okullara getirilen silahlar da dahil olmak üzere ülke çapında artan tehdit edici davranışları gösterdi.

‘Silahları saklamak kolaylaşıyor’

“Sırt çantaları, öğrencilerin demonte edilebilen ve tespit edilmesi yahut ceplerde, kitapların içinde yahut başka eşyaların altında saklanması güç olan silahları saklamasını kolaylaştırıyor” dedi. Geçen Mayıs ayında Teksas, Uvalde’deki Robb İlköğretim Okulu’nda 19 öğrenci ve iki öğretmenin öldüğü silahlı atağın akabinde okullar, öğrencilerin şeffaf sırt çantası kullanmasını mecburî kılan siyasetler uygulamaya başladı. Fakat, Flint Community Okulları bir adım daha ileri gitti ve müfettişin sorunu çözmediğini söylemesiyle okul binalarında şeffaf sırt çantalarını yasakladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir