6 Ocak Pazartesi Hava Durumu Nasıl? Kar Yağmaya Devam Edecek mi? Bugün Hava Nasıl Olacak?

Olumsuz hava şartları tüm ülkeyi tesiri altına almış durumda. 5 Şubat Pazar gecesi başlayan kar yağışı ve fırtına tüm yurt genelinde, gündelik ömrü olumsuz etkileyeceği öngörülerek 6 Şubat Pazartesi günü için tatil ilan edilmesine sebep oldu. Vatandaşlar, gün uzunluğu hava durumunun nasıl seyredeceğine dair meraklarını gidermek için soluğu internette aldı. Pekala 6 Ocak Pazartesi hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl? Hava durumu nasıl? İşte 6 Ocak Pazartesi hava durumu…

6 Ocak Pazartesi Hava Nasıl Olacak?

MGM tarafından yapılan açıklamaya nazaran ülke geneli yağışlı ve çok bulutlu olacak. Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak tesirli olacak. Öbür bölgelerde karla karışık yağmur ve kar beklentisi sürüyor. Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Erzurum, Ağrı, Afyonkarahisar, Denizli, Bolu, Düzce, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Trabzon ve Kırklareli’nin doğusunda kuvvetli kar ve karla karışık yağmur beklentisi bulunuyor. İç ve doğu bölümlerde don ve buzlanma, yer yer pus ve sis görüleceği söz ediliyor. Hava sıcaklıklarının düşeceği ve yüksek kar örtüsüne sahip bölgelerde çığ riski bulunduğu söz ediliyor. 

MGM İKAZLARI:

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Ege, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyılarında sağanak yağmur, karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Marmara’nın doğu kesitleri, Batı Karadeniz kıyı kesitleri, Orta Karadeniz, İç Anadolu güney ve doğu bölümleri, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu güney ve batı bölümleri, Erzurum, Ağrı, Afyonkarahisar, Bolu, Denizli, Düzce, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Kırklareli ve Trabzon üzere yerlerde yağışların kuvvetli olacağı öngörülüyor. Vatandaşların tüm olumsuz hava şartlarına karşı önlemli olmaları gerekmektedir. 

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Marmara, Ege, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin birtakım bölümlerinde rüzgarın şiddetli, kısa müddetli fırtına halinde eseceği öngörülüyor. Fırtına hasebiyle ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi, tipi, kar yağışı üzere pek çok olumsuz duruma karşı önlem alınması gerektiği tabir ediliyor.

Meteoroloji hava durumu paylaşımı:

Meteoroloji fırtına ikazları:

Meteoroloji hava durumu ihtarları:

Bugün Hava Nasıl?

MARMARA

EDİRNE -1°C, 2°C Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) aralıklı kar yağışlı

İSTANBUL 1°C, 5°C Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yüksek kesitleri başta olmak üzere vilayet genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ -3°C, 0°C Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 2°C, 5°C Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yüksek bölümleri başta olmak üzere vilayet genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

DENİZLİ 0°C, 2°C Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli, yükseklerinde ağır kar halinde olması bekleniyor.

İZMİR 1°C, 6°C Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde vilayet geneli, yarın (Pazartesi) kuzey kısımları yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

KÜTAHYA -2°C, 0°C Çok bulutlu ve kar yağışlı

MUĞLA -1°C, 4°C Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

ADANA 7°C, 11°C Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek kısımlarında ağır kar yağışı halinde olması bekleniyor.

ANTALYA 6°C, 12°C Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek kısımlarında yer yer ağır kar yağışı halinde olması bekleniyor.

HATAY 4°C, 9°C Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek kesitlerinde ağır kar yağışı formunda olması bekleniyor.

MERSİN 7°C, 12°C Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek bölümlerinde ağır kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

ANKARA -1°C, 1°C Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR -2°C, 1°C Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KAYSERİ -2°C, 1°C Çok bulutlu, kuvvetli, yüksekleri yer yer ağır kar yağışlı

KONYA -2°C, 0°C Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı

Kar Yağışı Devam Edecek mi?

BATI KARADENİZ

BOLU -1°C, 2°C Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı

DÜZCE 2°C, 4°C Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksekleri kuvvetli kar yağışlı

KASTAMONU -4°C, 2°C Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) kıyıları kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmurlu, vilayet merkezi kar yağışlı

ZONGULDAK 2°C, 5°C Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) karla karışık yağmur, iç ve yüksekleri yer yer kuvvetli kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

AMASYA 1°C, 4°C Çok bulutlu, kuvvetli kar ve yüksekleri yer yer ağır kar yağışlı

SAMSUN 4°C, 7°C Çok bulutlu, kuvvetli yağmurlu, iç ve yüksek kısımları kuvvetli ve yer yer ağır kar yağışlı

TOKAT -1°C, 2°C Çok bulutlu, kuvvetli kar ve yüksekleri yer yer ağır kar yağışlı

TRABZON 6°C, 7°C Çok bulutlu, kuvvetli yağmurlu, iç ve yüksekleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

ERZURUM -6°C, 0°C Çok bulutlu ve kuvvetli kar yağışlı

KARS -8°C, -1°C Çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA -3°C, 1°C Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yer yer ağır kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

VAN -3°C, 3°C Çok bulutlu ve güneyinde kuvvetli olmak üzere kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

DİYARBAKIR 0°C, 9°C Çok bulutlu, vilayet genelinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP 0°C, 6°C Çok bulutlu, vilayet genelinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

SİİRT 0°C, 6°C Çok bulutlu, vilayet genelinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA 2°C, 7°C Çok bulutlu, vilayet genelinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir