6 işçi 2 ambulans uçakla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirildi

Bartın Amasra Taşköprü İşletme Müessesine ilişkin maden ocağında saat 18.15 sırlarında şimdi bilinmeyen bir nedenle patlama meydana gelmişti. Patlamada yaralananlardan 6 kişi Sıhhat Başkanlığına ilişkin 2 ambulans uçakla Atatürk Havalimanı getirildi. Yaralı vatandaşlar havalimanından ambulanslarla alınarak Avrupa’nın en büyük Yanık Tedavi Merkezi’ne sahip olan Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne getirildi.

Hastaneye getirilen 1 yaralı Hiperbarik Oksijen Tedavisi Merkezinde, 5 yaralı ise Yanık Merkezinde tedavi altına alındı. Bahisle ilgili açıklama yapan Bartın Valiliği, “Saat 18.15 sularında -300 kodunda meydana gelen kazada şimdiye kadar 36 maden emekçimiz kaza alanından çıkarılmıştır. Çıkarılan emekçilerimizden 25’i hayatını kaybetmiş olup 6 maden çalışanımız tedavileri için İstanbul’a sevk edilmiştir. 5 emekçimizin tedavisi vilayetimizdeki hastanelerde devam etmektedir. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz” tabirlerine yer verildi.

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA KENT HASTANESİ YANIK MERKEZİ

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi; kök hücre, yapay deriler büyüme faktörleri ve en son teknolojinin uygulandığı Avrupa’nın en büyük Yanık Tedavi Merkezi’ni bünyesinde bulunduruyor. Merkez, 16 yataklı ağır bakım odası, 2 ameliyathanesi, yanık tedavi banyoları olan 28 yataklı servis yatağı 17 yara bakım yatağı ile toplam 61 yatağı ile yılda 45 binin üzerinde hastanın tedavisine hizmet edecek kapasiteye sahip

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir